Rusztowanie elewacyjne BAL

typ PIONART model BAL

CECHY CHARAKTERYSTYCZNE NAJWAŻNIEJSZYCH KOMPONENTÓW:

RAMA

Dzięki wykorzystaniu w procesie produkcyjnym unikalnej specjalistycznej prasy do przetłaczania rur, stojaki ram rusztowaniowych BAL wykonujemy z jednego odcinka materiału, co znacznie zwiększa wytrzymałość górnego węzła ramy. Do produkcji stojaków ramy stosujemy materiał o znacznie podwyższonych parametrach wytrzymałościowych, w gatunku S355JRH posiadający granicę plastyczności na poziomie 460-470 N/mm2. Dzięki wykorzystaniu tak dobrego materiału, możliwe jest zastosowanie rur o grubości ścianki 2,7 mm, na co pozwala najnowsza norma europejska dotycząca rusztowań: PN-EN 12810-1:2010. Element nośny ramy (specjalnie ukształtowany profil C), wykonany jest również z materiału S355J2 o podwyższonej wytrzymałości.

Kliny do mocowania poręczy wykonujemy z blachy o grubości 5 mm. Posiadają one specjalne przetłoczenia zwiększające ich sztywność. Wszystkie narzędzia – tłoczniki i matryce do produkcji klinów i gniazd zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy we własnej narzędziowni.

Rusztowanie elewacyjne BAL

POMOST STALOWY

Dzięki zastosowaniu technologii profilowania rolkowego i materiału o odpowiednich parametrach, uzyskano specjalny kształt pomostu z warstwą antypoślizgową, charakteryzujący się dużą sztywnością i wytrzymałością, przy stosunkowo niskiej masie. Zaczepy do mocowania pomostów na ramach produkujemy ze specjalnej stali w gatunku DD13. Pomosty posiadają uchwyty ułatwiające montaż na rusztowaniu.

POMOST KOMUNIKACYJNY

Komunikacja pionowa na rusztowaniu możliwa jest dzięki zastosowaniu aluminiowo-sklejkowych pomostów komunikacyjnych z włazem i drabinką. Do produkcji pomostów stosujemy wodoodporną, antypoślizgową sklejkę z jednostronnym odciskiem siatki (certyfikat zgodności z normą DIN 68705, certyfikat klasy emisji E1). Zastosowanie gładkiego profilu aluminiowego zabezpiecza pomosty przed uszkodzeniem pasami podczas transportu. Zaczepy do mocowania pomostów na ramach produkujemy ze specjalnej stali w gatunku DD13.

Pomost komunikacyjny

STĘŻENIA

Stężenia, zapewniające sztywność wzdłużną konstrukcji, posiadają jedną końcówkę specjalnie wyprofilowaną, umożliwiającą założenie pod belką ramy (profil C), natomiast drugi koniec jest wyposażony w przegubowo zamontowane półzłącze (ze śrubą młotkową lub klinem).

Ponadto system obejmuje wszystkie wymagane przepisami komponenty standardowych zestawów oraz szereg dodatkowych komponentów, takich jak np. konsole, ramy przejściowe, ramy uskokowe czy pomosty o szerokości 0,19 m, których zastosowanie pozwala na montaż również w przypadku skomplikowanego rzutu czy bryły budynku.

CERTYFIKATY

KONTO (PLN):
18 1090 1098 0000 0001 5521 8651